Alizka0827 kérdése:

Matematika! Sürgős! Igaz/Hamis Köszönöm. (? )


a) Van olyan háromjegyű páratlan természetes szám, amelyben a számjegyek összege 2.

b) Minden rombusznak pontosan két szimmetriatengelye van.

c) Van olyan racionális szám, amelynek négyzete kisebb a számnál.

d) Minden deltoid paralelogramma.

e) 81 darab olyan kétjegyű pozitív egész szám van, amelynek a szám-jegyei különbözőek.

f) Van olyan két egész szám, amelyek szorzata prímszám.



2012. dec. 5. 17:41
 1/4 A kérdező kommentje:
!
2012. dec. 5. 18:21
 2/4 anonim ***** válasza:

a) hamis

b) igaz

c) igaz

d) hamis

e) hamis

f) hamis

2012. dec. 5. 18:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2012. dec. 5. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:

a) igaz mert 101

b) igaz

c) igaz pl: 0,5^2=0,25

d)hamis

e) igaz

f) igaz mert: 1*3=3 (az 1 is egész szám)

2012. dec. 5. 18:50