a) Van olyan háromjegyű páratlan természetes szám, amelyben a számjegyek összege 2.
b) Minden rombusznak pontosan két szimmetriatengelye van.
c) Van olyan racionális szám, amelynek négyzete kisebb a számnál.
d) Minden deltoid paralelogramma.
e) 81 darab olyan kétjegyű pozitív egész szám van, amelynek a szám-jegyei különbözőek.
f) Van olyan két egész szám, amelyek szorzata prímszám.
2012. dec. 5. 17:41
1/4 A kérdező kommentje:
!
2012. dec. 5. 18:21
2/4 anonim válasza:
a) hamis
b) igaz
c) igaz
d) hamis
e) hamis
f) hamis
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2012. dec. 5. 18:33
4/4 anonim válasza:
Szerintem:
a) igaz mert 101
b) igaz
c) igaz pl: 0,5^2=0,25
d)hamis
e) igaz
f) igaz mert: 1*3=3 (az 1 is egész szám)