Ha egy trapéz alapjai 5 cm és 9 cm hosszúak, az egyik szára pedig 6 cm-es, a másik száráról pedig annyit tudunk, hogy hosszát CM-ben mérve egész szám, akkor ha
23
28
29
cm a trapéz kerülete, mennyi a hiányzó szár hossza?
2014. szept. 21. 11:57
1/2 anonim válasza:
hat nemtom, nekem ez tul egyszerunek tunik.
ha adott a két alap
a=9 cm, c= 5 cm,
es egy szár,
b=6 cm,
valamint a kerület
K= 23 cm, vagy 28 cm, vagy 29 cm, akkor kerdes mekkora a masik szár,
d= ?
K= a+b+c+d
23=9+6+5+d
23=20+d
3=d
2/2 anonim válasza:
A trapéz 4 oldalából 3 ismert, melyek hossza összesen: 5+9+6=20 cm
A hiányzó szár hossza a kerület mínusz 3 oldal, tehát 3, 8, 9 cm.
Ellenőrzés, hogy tényleg léteznek-e ilyenek:
A 4. oldal(d) hosszának 5+6-9 és 9+6-5 cm között kell lenni,
2 cm < d < 10 cm ; azaz mindegyik jó, létezik.