Ha egy trapéz alapjai 5 cm és 9 cm hosszúak, az egyik szára pedig 6 cm-es, a másik száráról pedig annyit tudunk, hogy hosszát CM-ben mérve egész szám, akkor ha


23

28

29

cm a trapéz kerülete, mennyi a hiányzó szár hossza?


2014. szept. 21. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

hat nemtom, nekem ez tul egyszerunek tunik.


ha adott a két alap

a=9 cm, c= 5 cm,


es egy szár,

b=6 cm,


valamint a kerület

K= 23 cm, vagy 28 cm, vagy 29 cm, akkor kerdes mekkora a masik szár,

d= ?


K= a+b+c+d

23=9+6+5+d

23=20+d

3=d

2014. szept. 21. 13:09
 2/2 anonim ***** válasza:

A trapéz 4 oldalából 3 ismert, melyek hossza összesen: 5+9+6=20 cm

A hiányzó szár hossza a kerület mínusz 3 oldal, tehát 3, 8, 9 cm.

Ellenőrzés, hogy tényleg léteznek-e ilyenek:

A 4. oldal(d) hosszának 5+6-9 és 9+6-5 cm között kell lenni,

2 cm < d < 10 cm ; azaz mindegyik jó, létezik.

2014. szept. 21. 21:37