Valaki segitene a házimba? a) 3 (4x+2) = b) 2y (y-4) = c) 3 (x+2) -2 (x-2) d) (y+2) *x+4= y=4

koszonom:)
2014. szept. 18. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a c.) feladat egyértelműen egyenlet, gyanítom, hogy a.) és b.) is egyenlet lett volna, ha kiírtad volna az egyenletek jobb oldalát. Így azok per pillanat egy egyszerű azonos átalakításos feladatokat (zárójelfelbontás) adnak.

a.) 3(4x+2)=12x+6

b.) 2y(y-4)=2y^2-8y

c.)(y+2)x+4= y=4-->(4+2)x+4=4-->6x=0-->x=0. Tehát a kétismeretlenes egyenlet megoldása: x=0 és y=4.

Sz. Gy.

2014. szept. 19. 21:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Korrekció: d.) feladat tűnik egyenletnek és a c.) feladat is azonos átalakítás. 3(x+2)-2(x-2)=3x+6-2x+4=x+10.

Tehát a d.) feladat megoldása az x=0 és a y=4.

Már én is bele zavarodtam a tagolatlanságodba. Sz. Gy.

2014. szept. 19. 22:04