1, 4+(2a-5)=13-(3a+7)

Hogy kell ezt meg oldani


2, 3kg alma ára 675ft

Mennyibe kerül 1, 20 kg alma?


Kérleg segitsetek sürdős



2014. szept. 4. 17:22
 1/1 anonim ***** válasza:

4+(2a-5)=13-(3a+7)

4+2a-5=13-3a-7

2a-1=6-3a /+1

2a=7-3a /+3a

5a=7 /osztunk 5-tel

a=7/5=1,4



3kg alma ára 675ft

Tehát 1 kg ára 675/3=225 ft

Felszorozzuk 1,2-vel, tehát 1,2 kg alma ára=225*1,2=270 forint.

2014. szept. 4. 17:51