1, 4+(2a-5)=13-(3a+7)
Hogy kell ezt meg oldani
2, 3kg alma ára 675ft
Mennyibe kerül 1, 20 kg alma?
Kérleg segitsetek sürdős
2014. szept. 4. 17:22
1/1 anonim válasza:
4+(2a-5)=13-(3a+7)
4+2a-5=13-3a-7
2a-1=6-3a /+1
2a=7-3a /+3a
5a=7 /osztunk 5-tel
a=7/5=1,4
3kg alma ára 675ft
Tehát 1 kg ára 675/3=225 ft
Felszorozzuk 1,2-vel, tehát 1,2 kg alma ára=225*1,2=270 forint.