lim (2/x^2-1 - 1/x-1)
x->1
megoldottam az első lépést : 0/0 lett , így keresni kell a határértéket ..azonban nem tudom,hogyan induljak el..
az x^2-1 tudom hogy (x-1)(x+1)...
megköszönném a segítséget!
2014. szept. 15. 16:21
1/4 A kérdező kommentje:
leírom betűvel is,hogy ne legyen félreérthető....
2 osztva x a négyzetenből 1-gyel - ez egy külön tört és ebből kivonva egy másik tört ,ami: 1 osztva x ből 1
2014. szept. 15. 16:23
2/4 anonim válasza:
Használd a L'Hospital szabályt!
3/4 anonim válasza:
Hozzuk közös nevezőre: =2/(x^2-1)-(x+1)/(x^2-1)=(-x+1)/(x^2-1)=-(x-1)/((x+1)*(x-1)), itt egyszerűsítünk, =-1/(x+1), ide már be tudunk helyettesíteni, így -1/(1+1)=-1/2-et kapunk.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :)
2014. szept. 15. 16:46