Fizika problémában valaki tud segíteni?

Mekkora sebességnél lesz a relativisztikus hosszcsökkenés 25%? nem tudom hogyan kéne megindulnom, vagy milyen képletet használjak rá mert nincs megadva szinte semmilyen adat.
2014. szept. 11. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is kell semmilyen adat. l hosszúságú rúd, x*c sebességet keresed. A hosszúságkontrakciót akarod használni, ha nem haragszol nem írnék még kétszáz oldalt róla, itt van hozzá az egyenlet:

l'=ɣl

Ha így se tudsz elindulni, akkor írj és segítek még, de ennek már több, mint elég információnak kell lennie.

2014. szept. 11. 18:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja és ha nem lenne egyértelmű ɣ=[1-(v/c)^2]^{-1/2}

Ezt hívjuk Lorentz-tényezőnek.

2014. szept. 11. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Sikerült elírnom is...

l'=l/ɣ, ɣ értéke nagyobb, mint 1, így a nevezőbben kell lennie a kontrakcióhoz, elnézést. l az eredeti hossz, l' a kontrakció utáni hossz.

2014. szept. 11. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:

A Lorentz-kontrakcióra vonatkozó képletet kell használni.


Azt szeretnéd, hogy az új l' hossz legyen 0,75-a az eredeti l hossznak.

0,75 = l'/l = l*gyök(1 - v^2/c^2)/l = gyök(1 - v^2/c^2).


Remélem, innen már megy.

2014. szept. 11. 18:26
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, innen már megy
2014. szept. 11. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A fényseb 66%-ánál. ( 0,66143782776614764762540393840982 c )

[link]

2014. szept. 11. 18:29