2014. szept. 7. 21:38
 1/1 bongolo ***** válasza:

a)

3,13,23: 3 db

30..39: még 11 darab (a 33-hoz 2 kell), összesen 14

43,53...93: 5 db, összesen 19

103,113,123: összesen 22

Tehát 23 darabbal 130 oldalt tud beszámozni.


b)

1..99: 19-et számoltunk össze

100..199: ott is 19 lesz

200..299: ott is 19, eddig összesen 3·19 = 57 (van még 25)

300..399: itt 19+100 = 119 lenne, de az sok

300..319: 2·11 = 22 db. Marad még 3

320,321,322


c)

1..399: 57+119 = 176 db, maradt még 5, azt rád bízom

2014. szept. 7. 22:34