Ha lehet magyarázzátok is el hogyan jött ki, köszönöm!2011. dec. 26. 17:13
1/2 bongolo válasza:
Ilyen ötjegyű számból van 3^5 darab.
Nézzük az első számjegyet. Amikor 1, olyanból van 3^4 darab, ezek összege 10000·3^4. Hasonlóképpen megy 2-re meg 3-ra is, tehát összesen:
(10000+20000+30000)·3^4 = 60000·3^4
Ha a második számjegyet nézzük, ott is hasonlóan gondolkodhatunk. Amikor 1, abból is 3^4 darab van, összegük 1000·3^4. Hasonlóan megy a 2 és 3 is. Összesen:
(1000+2000+3000)·3^4 = 6000·3^4
Ugyanilyen módon jön ki a 3., 4. és utolsó számjegyeknél is az összeg, a teljes összeg pedig ennyi lesz (ugye nem kell magyarázni):
66666·3^4
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 28. 13:31