9. es matek elsőfokú egyismeretlenes egyenletek? (Zöld pacsiért)


Az 5 ös és a 10es kéne. Előre is köszi!


[link]


2014. szept. 6. 17:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérlek ha tudjátok lapra írjátok és fotózzátok le. De máshogy is jó, előre is köszi!
2014. szept. 6. 17:37
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Dehogy oldom meg helyetted... De segítek.

1. lépés: közös nevezőre hozás. Általános iskolás anyag, valószínűleg most is átvettétek (azért ilyen a feladat). Tehát tudnod kell.

2. lépés: szorzás a közös nevezővel. Kicsit oda kell figyelni, de nem nehéz.

3. lépés: az egyenlet rendezése. Egyik oldalon az x-ek, másikon a konstansok.

4. lépés: osztás.

5. lépés: győzelem.

2014. szept. 6. 17:57
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem megy :S
2014. szept. 6. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:

5-ös: x=11/8

10-es: x=12

2014. szept. 6. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez megoldja neked részletesen:

[link]

A + ikonokra kattintva (Show Steps) apró lépésekben is.

2014. szept. 6. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:

A #4 -nek a második feladat megoldása is jó:

[link]

2014. szept. 6. 18:59