A=v2-v1/t Hogyan kell Kifejezni a v1 et?


2014. szept. 6. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

beszorzol t-vel:


A*t = v2*t - v1


átviszed v1-et:


v1+A*t = v2*t


kivonod A*t -t


v1 = v2*t - A*t


kiemeled t-t:


v1 = (v2-A)*t

2014. szept. 6. 13:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt a kerdest, amit feltettel, #1 tokeletesen megvalaszolta. De szerintem rosszul tetted fel a kerdest.


Valoszinuleg a=(v2-v1)/t akart lenni, ami fizikaban pont a gyorsulas keplete (igazabol a(t)=dv(t)/dt, de gimiben eleg ez is).


Ha jol gondoltam, akkor viszont igy kell:

a=(v2-v1)/t

a*t=v2-v1

v1=v2-a*t

Ami szemleletesen pont azt mondja, hogy a korabbi sebesseg (v1) ugy jon ki, hogy fogod a kesobbi sebesseget (v2), es kivonod belole azt, amennyit t ido alatt gyorsult (a*t).

2014. szept. 7. 09:59
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, rájöttem mostmár köszönöm szépen :)
2014. szept. 7. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Sejtettem, de már elegem van, hogy egyesek nem tudnak normálisan zárójelezni, úgyhogy direkt ezt a verziót csináltam meg. :)
2014. szept. 7. 13:48