y=sin((xy))^x
továbbá mi y'=
2013. júl. 22. 14:04
1/1 bongolo válasza:
Nem lehet kifejezni y-t.
A deriválást az implicit függvény deriválási szabályával lehet csinálni. Ehhez F(x,y)=0 alakra kell hozni az egyenletet:
F(x,y) = sin(xy)^x - y
Az y' derivált pedig:
dy/dx = − (∂F/∂x) / (∂F/∂y)
A parciális deriváltakat gondolom meg tudod csinálni. Az a trükk kell csak, hogy
sin(xy)^x = e^(x·ln sin(xy))