Hogyan kell y-ra kifejezni ezt?


y=sin((xy))^x


továbbá mi y'=


2013. júl. 22. 14:04
 1/1 bongolo ***** válasza:

Nem lehet kifejezni y-t.

A deriválást az implicit függvény deriválási szabályával lehet csinálni. Ehhez F(x,y)=0 alakra kell hozni az egyenletet:

F(x,y) = sin(xy)^x - y

Az y' derivált pedig:

dy/dx = − (∂F/∂x) / (∂F/∂y)


A parciális deriváltakat gondolom meg tudod csinálni. Az a trükk kell csak, hogy

sin(xy)^x = e^(x·ln sin(xy))

2013. júl. 23. 00:54