Krisz0801 kérdése:

Valaki megtudná oldani az egyenleteket? Ugye a jobb oldalt 0ává kell tenni, és úgy kifejezni az x-et, hogy mik lehetnek az igazsághalmazban.


a, x+3/4x - 1/2 = x-1/12x - 1/2

b, 2x + xnégyzet - 4/x+2 = 1

c, 9-x/x-4 = 5/x-4 + 3

d, 10-x/x-7 - 4 = 15+2x/x-7


2013. márc. 4. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy naponta többször kiírod, legalább próbálkozzál a megoldással.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. márc. 4. 21:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Remélem nem rontom el :)

x+3/4x-1/2=x-1/12x-1/2 (mindegyikben van x, és -1/2, ezeket kinullázzuk)

3/4x=-1/12x ez csak úgy lehet, ha

x=0


2x+x2-4/x+2=1

ez harmadfokú egyenlet :( lehet hogy nem fog menni

2x2+x3-4+2x=x nem írtad el? nem hiányzik zárójel az (x+2)ről? A harmadfokút nem tudom megoldani.

2013. márc. 7. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

9-x/x-4=5/x-4+3

9-1-4=5/x-1

4=5/x-1

4x=5-x

5x=5

x=1


10-x/x-7-4=15+2x/x-7 (x/x=1)

10-1-7-4=15+2-7

-2=10

nincs megoldás

2013. márc. 7. 21:54