Ha százalékban szeretném valaki teljesítményét kifejezni, hogyan kell?


Pl.

van mondjuk egy 8 fos csoport.

A legrosszabb ertekesito eladott 24 csokit.

A legjobb 56-ot.


Kerdeseim:

1. Hany szazalekkal jobb a legjobb?

2. Ehhez kell a csoport tagjainak az eladasa is?Ha nem, mennyi jon ki?

3. Ha kellenek: 53, 44, 34, 32, 29, 28

4. Mit lehet meg ezekbol az adatokbol kiszamolni?


Koszonom!



2013. ápr. 8. 22:08
1 2
 1/11 Silber ***** válasza:
Egyszerű. Vedd 100%-osnak a legtöbbet eladott csokik számát, és 0%-nak a nulla eladást. Tehát innentől minden értékesítő által eladott csokit el kell osztani a legjobban teljesítő értékeivel (56/56, 53/56, 44/56, stb). Így kap egy önkényes százalékos skálát.
2013. ápr. 8. 22:21
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszi.


Tehat az

53 = 94%

44 = 78

34 = 6o

32 = 57

29 = 51

28 = 5o

24 = 42


De ha az egesz csoportot nezzuk, akkor hany szazalekkal jobb a legjobb a csoport atlaganal?

Igy meg marad az 1. kerdes.

Es a 4-essel lehet meg mit kezdeni, van mas, amit ezek a szamok megmutathatnak?

2013. ápr. 8. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Hany szazalekkal jobb a legjobb?


Szerintem itt a kérdés elég egyértelműen a legrosszabbat határozza meg viszonyítási pontnak, ezért az a "100%", bár bevallom, ha valaki másképp gondolkodik, akkor lehet a legjobbat is 100%-nak tekinteni.


Saját logikám szerint 24=100%

24/56 = 100%/y

y=56/24*100%=7/4*100%=175%


Azaz 75%-val jobb a legjobb a legrosszabbnál.


3. Ha kellenek: 53, 44, 34, 32, 29, 28

4. Mit lehet meg ezekbol az adatokbol kiszamolni?


Égvilágon mindent...pl. medián, módusz, variancia, szórás, stb.


Ennél legyél kicsit pontosabb.

2013. ápr. 8. 23:45
 4/11 anonim ***** válasza:

JAVÍTÁS:

y=56/24*100%=7/3*100%=233...%


Azaz 133%-val jobb a legjobb a legrosszabbnál.

2013. ápr. 8. 23:50
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Amiket irtal, hogy mit lehet meg kiszamolni (median, stb) azok leforditva mit jelentenek? Mint ahogy most a teljesitmenyet fejeztuk ki, de biztos arra is van hvatalos szo.


A szamolast is koszi, de a csoportatlaghoz kepest hany szazalekkal jobb a legjobb?

A pontok alapjan kiszamolom az atlag pontot, s ezutan szamolom a te osztos kepleteddel a szazalekot?

2013. ápr. 9. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a teljesítmény számomra ismeretlen matematikában.


Medián: középső elem; módusz: leggyakoribb elem; szórás: átlagtól vett távolság négyzetes átlaga (tulajdonképpen azt mutatja meg, hogy mennyire távol vannak az értékek az átlagtól). (Ez négyzeten a variancia)


Igen.

x/y = a%/b%


Ebből x és y egy-egy érték (mondjuk átlag és legjobb). Ebből a-t vagy b-t 100%-nak veszed, amelyikhez épp viszonítani akarsz és könnyen ki tudod fejezni a másikot százalékban.

2013. ápr. 9. 17:55
 7/11 A kérdező kommentje:

Lszives ellenorizd le nekem, h jo jott-e ki!

49%- al jobb.


Egyet nem ertek, hogy amikor levezetted a kepletet, miert egyszerusitetted le 7/3-ra es ugy szoroztad 100-al? - En nem tettem.


Koszi!!!

2013. ápr. 10. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsítés végülis felesleges csak így jobban látom, hogy milyen a viszony. De természetesen nem muszáj.


Nálam a csoport átlag 36,6...; amit ha 100%-nak veszünk, akkor hozzáképest 52%-val jobb a legjobb. (152,7272...)

2013. ápr. 10. 15:25
 9/11 A kérdező kommentje:

A csoport atlag nekem 37.5-re jott ki.

Vajon miert lett mas..?

Ez utan hasznaltam a kepleted, 37.5/56 x 1oo.

2013. ápr. 10. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaaaaaa...az 56-ost elfelejtettem beleszámolni. Akkor nekem is az jön ki.
2013. ápr. 10. 17:55
1 2