-i3*r3 = + UA - UB
most leosztok - r3 al?
i3 = -UA + UB / r3 ez igy jo?
2013. nov. 2. 07:34
1/5 anonim válasza:
Szorzod az egyenletet -1-gyel, és máris +i lesz.
i3*r3 = -UA + UB
Osztok r3-mal.
i3 = (-UA + UB) / r3
VAGY
Simán osztasz -r3-mal:
i3 = (+ UA - UB ) / (-r3) = (+ UB - UA ) / r3
2/5 vurugya béla válasza:
Aztán vonjál köbgyököt, mert ez az i3 az i köbe még csak!
i3 = (-UA + UB) / r3
után
í=köbgyök((-UA + UB) / r3) = köbgyök(-UA + UB) / r
3/5 anonim válasza:
Kérdező, az i és az r köb van, van csak meg vannak szorozva hárommal?
Ha a i és az r köbön van, akkor:
i = - [3. gyök alatt U(A - B)] / r
Ha az i és az r csak meg van szorozva hárommal, akkor:
i = - U(A - B) / 9r
4/5 A kérdező kommentje:
i3 mint index a 3.
koszi a valaszokat
2013. nov. 2. 10:20