-i3*r3 - UA + UB = 0, hogyan kell kifejezni az i . T (át kell vinni a - t is)?


-i3*r3 = + UA - UB


most leosztok - r3 al?


i3 = -UA + UB / r3 ez igy jo?


2013. nov. 2. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szorzod az egyenletet -1-gyel, és máris +i lesz.


i3*r3 = -UA + UB


Osztok r3-mal.


i3 = (-UA + UB) / r3


VAGY


Simán osztasz -r3-mal:


i3 = (+ UA - UB ) / (-r3) = (+ UB - UA ) / r3

2013. nov. 2. 07:52
 2/5 vurugya béla ***** válasza:

Aztán vonjál köbgyököt, mert ez az i3 az i köbe még csak!


i3 = (-UA + UB) / r3

után

í=köbgyök((-UA + UB) / r3) = köbgyök(-UA + UB) / r

2013. nov. 2. 08:54
 3/5 anonim válasza:

Kérdező, az i és az r köb van, van csak meg vannak szorozva hárommal?


Ha a i és az r köbön van, akkor:


i = - [3. gyök alatt U(A - B)] / r



Ha az i és az r csak meg van szorozva hárommal, akkor:


i = - U(A - B) / 9r

2013. nov. 2. 10:03
 4/5 A kérdező kommentje:

i3 mint index a 3.


koszi a valaszokat

2013. nov. 2. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Hi-hi-hi, köbigyökisek!
2013. nov. 2. 10:52