2014. szept. 4. 18:23
1/3 anonim válasza:
át kell alakítani az egynletet
(x+2)²-4+(y-4)²-16+12=0
(x+2)²+(y-4)²=8
a középpont -2 4
mivel koncentrikus a középpont uyanaz a sugárt kell kiszámolni:
mivel átmegy a origon x=0 y=0
(0+2)²+(0-4)²=r²
20=r²
√20=r
tehát a kör egyenlete:
(x+2)²+(y-4)²=20
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor az utolsó egyenlet amit leírtál a koncentrikusé,az origósé meg 20=r2?
2014. szept. 4. 19:20
3/3 anonim válasza:
igen mert a középpont ugyanaz csak a sugár eltérő
Az eredeti kör sugar √8 az origon átmenő köré √20