nekem sehogy nem jó ez a függvény nem kapok egyenlőség jel után olyan ami pont valaminek a hatványa legyen
szövegesen kettő az ikszediken meg 2 a iksz-harmadikon egyenlő 18
számilag 2^x+2^x-3=18
vezesétek le létszi hogy tudja hol a hiba
2014. szept. 3. 18:37
1/1 anonim válasza:
2^x + (2^x)/(2^3) = 18
8*2^x + 2^x = 144
9*2^x = 144
2^x = 16
2^x = 2^4
x=4