nekem sehogy nem jó ez a függvény nem kapok egyenlőség jel után olyan ami pont valaminek a hatványa legyen

szövegesen kettő az ikszediken meg 2 a iksz-harmadikon egyenlő 18

számilag 2^x+2^x-3=18

vezesétek le létszi hogy tudja hol a hiba


2014. szept. 3. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

2^x + (2^x)/(2^3) = 18

8*2^x + 2^x = 144

9*2^x = 144

2^x = 16

2^x = 2^4

x=4

2014. szept. 3. 18:40