Hogyan tudom közös alapra hozni, vagy mi az első lépés?2012. okt. 23. 15:32
1/1 anonim válasza:
Az x-es tagokat egy oldalra hozod, a többit a másikra:
8/27=2^x / 3^x
azaz
8/27=(2/3)^x
Ha a bal oldalt felírod úgy, hogy (2/3)^3, akkor látszik, hogy x=3.