Mi a közös alap? 27*2^x = 8*3^x

Hogyan tudom közös alapra hozni, vagy mi az első lépés?

2012. okt. 23. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Az x-es tagokat egy oldalra hozod, a többit a másikra:

8/27=2^x / 3^x

azaz

8/27=(2/3)^x


Ha a bal oldalt felírod úgy, hogy (2/3)^3, akkor látszik, hogy x=3.

2012. okt. 23. 15:45