Kérlek részletesen írjátok meg a megoldást.Köszönöm.2012. okt. 16. 09:42
1/3 anonim válasza:
Prímtényezőkre bontással megkeresed a nevezők legkisebb közös többszörösét, az lesz a közös nevező. Onnan már egyszerű.
2/3 anonim válasza:
Leghamarabb egyszerüsítünk.
28/42=4/6
45/60=3/4
55/66=5/6
57/76=3/4
74/111=2/3
A közös nevező 12 lesz, ezért a 4/6-ot bővítjük 2-vel, a 3/4-et 3-mal, az 5/6-ot 2-vel, a 3/4-et 3-mal és a 2/3-mat 4-gyel.
kapjuk: 8/12+9/12+10/12+9/12-8/12=(8+9+10+9-8)/12=28/12=7/3
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2012. okt. 16. 11:43