Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? 28/42+45/60+55/66+57/76-74/111

Kérlek részletesen írjátok meg a megoldást.Köszönöm.

2012. okt. 16. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Prímtényezőkre bontással megkeresed a nevezők legkisebb közös többszörösét, az lesz a közös nevező. Onnan már egyszerű.
2012. okt. 16. 10:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Leghamarabb egyszerüsítünk.

28/42=4/6

45/60=3/4

55/66=5/6

57/76=3/4

74/111=2/3

A közös nevező 12 lesz, ezért a 4/6-ot bővítjük 2-vel, a 3/4-et 3-mal, az 5/6-ot 2-vel, a 3/4-et 3-mal és a 2/3-mat 4-gyel.

kapjuk: 8/12+9/12+10/12+9/12-8/12=(8+9+10+9-8)/12=28/12=7/3

2012. okt. 16. 10:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2012. okt. 16. 11:43