2014. aug. 29. 19:48
1/3 A kérdező kommentje:
Egy négyzet alakú terem két szemközti sarkába két egybevágó téglalap alakú szőnyeget helyeztek el, ezek középen egy 25 dm2 területű részen fedik egymást. Ezután az egyik szőnyeget 90-kal elfordítják, ekkor 16 dm2 területen fedik egymást. Mennyi a szőnyegek hosszabb és rövidebb oldalának különbsége?
Itt egymásik ha esetleg valaki megtudná oldani annak megköszönném
2014. aug. 29. 19:50
2/3 anonim válasza:
3/3 anonim válasza:
A terem oldala x, a szőnyegé a és b.
A takarás, ha az "a"-k merőlegesek: (a+b-x)^2
ha vízszintesek: (2a-x)*(2b-x) ; elvégezve, kivonva
A különbségük: a^2+b^2-2ab = (a-b)^2 = 25-16 = 9
a-b = 3
Pl.: (x,a,b): (10,9,6), (12,10,7), (14,11,8), ...