Matematika kérdés. Segítenél?

24 1/12-ede az 12? 24 1/4-ede pedig 6? Mennyi 24 2/3-da, és 3/11-de?

2014. aug. 28. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

2


6


16


72/11

2014. aug. 28. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:

24 1/12-ed részét úgy kapjuk meg, hogy a 24-et megszorozzuk 1/12-el.


24*1/12 = 24/12 = 2


A többi ugyanezzel a logikával működik.

2014. aug. 28. 13:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 28. 13:57