(3xgyök(7)+gyök(5))^2. Ha lehet részletesen minden egyes műveletet. Előre is köszönöm.2014. aug. 28. 00:39
3/3 anonim válasza:
Alkalmazzuk az (a+b)^2=a^2+2*a*b+b^2
Ebben az esetben a=3gyök7 és b= gyök5
Lesz (3gyök7)^2+2*3gyök7*gyök5+(gyök5)^2
Vagyis 9*7+6gyök35+5 =68+6gyök35