(3xgyök(7)+gyök(5))^2. Ha lehet részletesen minden egyes műveletet. Előre is köszönöm.

2014. aug. 28. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
és mit kell vele csinálni?
2014. aug. 28. 00:47
 2/3 anonim ***** válasza:
9x7+6xgyökötxgyökhét+5
2014. aug. 28. 04:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkalmazzuk az (a+b)^2=a^2+2*a*b+b^2

Ebben az esetben a=3gyök7 és b= gyök5

Lesz (3gyök7)^2+2*3gyök7*gyök5+(gyök5)^2

Vagyis 9*7+6gyök35+5 =68+6gyök35

2014. aug. 28. 09:53