1.Peti, Anna és Eszter együtt 15évesek.Ha Peti 2x annyi idős lenne mint most akkor 16 évesek lennének együtt.Peti és Anna 7,Péter és Eszter együtt 9 évesek.Hány évesek külön külön?

Válaszokat előre is köszönöm!:)


2014. aug. 18. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
peti: 1 éves anna 6 éves eszti 8 éves
2014. aug. 18. 13:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megoldás menete is kell:

Peti=P

Anna=a

Eszter=e



p+a+e=15

p+a=7

p+e=9


Ha Peti 2x annyi idős lenne akkor 15 helyett 16 évesek lennének, ebből könnyen észrevehető, hogy Peti 1 éves.


Ha Peti 1 éves, Annak meg valahány éves, de együtt 7 évesek, akkor ebből az jön hogy Anna 6 éves. Esztinél is ugyanígy.

2014. aug. 18. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

P + A + E = 15

2*P + A + E = 16

P + A = 7

P + E = 9

--------------

Mivel tudjuk, hogy P+A=7, ezt be is helyettesíthetjük az első egyenletbe, vagyis 7+E=15, amiből látszik, hogy E=8

Most, hogy már tudjuk, behelyettesíthetjük az E=8-at az utolsó egyenletbe: P+8=9, vagyis P=1

P+A=7, amiből P=1-et ismerjük, tehát A=6

Tehát Eszter 8 éves, Peti 1 éves, Anna 6 éves.

2014. aug. 18. 13:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2014. aug. 19. 15:04