Egy szabályos háromszög magassága 3 egység. Mekkora a területe? Ennek mi a megoldása?

Jó lenne ha a levezetést is letudná valaki írni :)

2014. aug. 4. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

ha behúzzuk a magasságot, akkor a háromszöget két derékszögű háromszögre osztottuk szét, melynek oldalai a, a/2, 3


pitagorasz tétellel kijön, hogy a = gyök(12)


terület: (a/2)*m = 5,1961524227066318805823390245176 egységnégyzet

2014. aug. 4. 15:28
 2/4 anonim ***** válasza:

A szabályos háromszög területe, ahol 'a' az oldala:

sqrt(3)/2*a*a/2


Magassága: sqrt(3)/2*a=3e


Behelyettesítve így a területe: 3e*sqrt(3)*e=(sqrt(3))^3*e^2

2014. aug. 4. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. aug. 4. 19:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 6. 11:47