Jó lenne ha a levezetést is letudná valaki írni :)2014. aug. 4. 15:20
1/4 anonim válasza:
ha behúzzuk a magasságot, akkor a háromszöget két derékszögű háromszögre osztottuk szét, melynek oldalai a, a/2, 3
pitagorasz tétellel kijön, hogy a = gyök(12)
terület: (a/2)*m = 5,1961524227066318805823390245176 egységnégyzet
2/4 anonim válasza:
A szabályos háromszög területe, ahol 'a' az oldala:
sqrt(3)/2*a*a/2
Magassága: sqrt(3)/2*a=3e
Behelyettesítve így a területe: 3e*sqrt(3)*e=(sqrt(3))^3*e^2
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 6. 11:47