Mekkora a háromszög "a" oldala, ha b=5 egység és c=7 egység és ma=4 egység? Mekkora a háromszög legkisebb szöge?


2014. ápr. 6. 17:14
 1/3 anonim válasza:

"b" oldal és az "ma" illetve az "a" oldal egy része (amit jelöljünk a1-el)egy derékszögű háromszöget képez, tehát fel lehet rá írni a Pitagorasz-tételt( a zárójelben lévő kettes az a négyzetet akarja jelenteni): ma(2)+a1(2)=b(2)

16+1a(2)=25 /-16

1a(2)=9

1a=3 egység

ha ez megvan, akkor tudjuk az "a" oldal egy részét, és azt is tudjuk hogy a másik részét az "ma" "c" és a2(az "a" oldal másik része) oldalú derékszögű háromszögre felírható Pitagorasz-tétellel kiszámíthatjuk:

a2(2)+ma(2)=c(2)

a2(2)+16=49 /-16

a2(2)=33

a2=5,74 (körülbelül)

így ha a két rész eredményt-az a1-ez és az a-őt összeadjuk, akkor megkapjuk az "a" oldal hosszát, ami körülbelül 8,74 egység lesz.

Viszont hogy mekkora a háromszög legkisebb szöge, arra tippem sincs hogy lehetne megadni, hiszen nem ismerjük egyik szögét sem.......

2014. ápr. 6. 18:17
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Igazán érdekelne, hogy mi okozott ebben gondot?

2014. ápr. 6. 18:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából csak az, hogy nem tudtam, hogy a magasság 2 derékszögűre osztja fel az eredeti háromszöget.
2014. ápr. 6. 20:36