2013. ápr. 24. 14:07
1/1 BKRS válasza:
Az alap mondjuk a, a szár meg b.
A terület ugyanaz akárhogy számolom:
a*8/2=b*6/2
vagyis
4a=3b
Ebből kifejezhető akár a szár akár az alap:
b = 4/3 * a
a = 3/4 * b
az alap fele, a hozzá tartozó magasság és az egyik szár derékszögű háromszöget alkot. Pitagorasz tétel szerint:
(a/2)² + 8² = b²
a²/4 + 64 = b²
Helyettesítsük be ebbe mondjuk azt, hogy b=4/3* a
a²/4 + 64 = (4/3 * a)²
a²/4 + 64 = 16/9 * a²
átrendezve:
(16/9 - 1/4) a² = 64
a² = 64/(16/9 - 1/4) = 64*36/(64 - 9) = 64*36/55
a= 48/√55
b=4/3 * a = 4/3 * 48/√55 = 64/√55