Nem értem egyáltalán. Én eddig ennyit számoltam ki :
a,(oldal)= 48,5cm
b,(oldal)= 90,5cm
Tehát hogy lehet az egyik oldala hosszabb?
Nem értem. Akkor már nem is téglalap. :(
Utálom a matekot! Kérlek segítsetek!
2014. aug. 2. 13:52
1/4 ghostdog válasza:
2/4 ghostdog válasza:
Bocsi, még a számolásod is rossz, csak nem ellenőriztem mert gondoltam hogy ez azért triviális. 80 és 38 az oldalak hossza. Terület=3040 négyzetcentiméter!
3/4 anonim válasza:
Rosszul számoltál:
K=236 cm= 2a+2b
a = x cm
b = x+42 cm
236 cm = 2x+2(x+42) = 4x+84
236 cm = 4x+84 / -84
152 cm = 4x / :4
38 cm = x
vagyis akkor a = 38 cm = 3,8 dm , b = 38+42 cm = 80 cm = 8,0 dm
T=a*b= 3,8 dm*8,0 dm = 30,4 dm^2
Szerintem kevered a fogalmakat: a négyzetnek minden oldala egyenlő hosszúságú (minden oldala "a" hosszúságú), de a téglalapnak 2 db "a" és 2 db "b" hosszúságú oldala van.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2014. aug. 2. 14:59