Egy 236 cm kerületű téglalap egyik oldala 42cm-el hosszabb, mint a másik. Mekkorák az oldalai? Hány dm2 a területe?


Nem értem egyáltalán. Én eddig ennyit számoltam ki :

a,(oldal)= 48,5cm

b,(oldal)= 90,5cm


Tehát hogy lehet az egyik oldala hosszabb?

Nem értem. Akkor már nem is téglalap. :(

Utálom a matekot! Kérlek segítsetek!



2014. aug. 2. 13:52
 1/4 ghostdog válasza:

Téglalap: Olyan négyszög melynek minden szöge derékszög, 90 fokos.

Négyzet: Olyan négyszög melyeknek szögei és az oldalai is egyenlők.

Lehet hogy te keversz valamit a fogalmak között, viszont a számolásod egyelőre helyes, szorozd össze őket és megkapott a területet.

[link]

[link]

2014. aug. 2. 14:48
 2/4 ghostdog válasza:
Bocsi, még a számolásod is rossz, csak nem ellenőriztem mert gondoltam hogy ez azért triviális. 80 és 38 az oldalak hossza. Terület=3040 négyzetcentiméter!
2014. aug. 2. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul számoltál:

K=236 cm= 2a+2b

a = x cm

b = x+42 cm

236 cm = 2x+2(x+42) = 4x+84

236 cm = 4x+84 / -84

152 cm = 4x / :4

38 cm = x

vagyis akkor a = 38 cm = 3,8 dm , b = 38+42 cm = 80 cm = 8,0 dm

T=a*b= 3,8 dm*8,0 dm = 30,4 dm^2


Szerintem kevered a fogalmakat: a négyzetnek minden oldala egyenlő hosszúságú (minden oldala "a" hosszúságú), de a téglalapnak 2 db "a" és 2 db "b" hosszúságú oldala van.

2014. aug. 2. 14:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2014. aug. 2. 14:59