Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ellipszis melynek szimmetr...

Egy ellipszis melynek szimmetriatengelyei a koordinata tengelyek athalad A (4, -1) ponton es erinti az x+4y-10=0 egyenest. Hat meg az ellipszis egyenletet. Valami otlet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat meg az ellipszis egyenletet.???
2010. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10 percembe került, amíg rájöttem.

Egyetlenegy ékezet sincs az írásban. Ha kis kompúterem, "az agyam", kirakja az ékezetet, kezd érthető lenni.

De egy pont, kegyetlenül hiányzik, innen Hat.

Mert ettől lenne rövidítés = határozd meg..

Megtisztelhetnéd leendő válaszolóidat, hogy érthetően írsz.

Üdv: StMiklos

2010. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek de 48 orája nem aludtam a 100ik ilyen feladatomnál tartok s gondoltam így gyorsabb és egyszerűbb a körömben levők(csoporttársak) így is értik már megszoktam még egyszer bocs.


Egy ellipszis melynek szimmetriatengelyei a koordináta tengelyek áthalad A (4, -1) ponton és érinti az x+4y-10=0 egyenest. Határozzuk meg az ellipszis egyenletét. Valami ötlet?

2010. jan. 10. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem számoltam végig, de elvileg jól gondolkoztam. Ha nem javítson ki valaki.Beírod az ellipszis egyenletébe a pont koordinátáit. Ekkor kapsz egy egyenletet amiben csak a és b szerepel. Ezután az egyenes egyenletét rendezed x-re vagy y-re és ismételten beírod az ellipszis egyenletébe. Rednezed másodfokú egyenletté, ennek az egyenletnek a diszkriminánsa nulla az érintés miatt. Ebben megint csak a és b fog szerepelni. Azaz van két ismeretlen és két egyenlet, megoldod megkapod az a-t és b-t is.
2010. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!