Elmagyarázná nekem valaki, hogy kell ezt a két feladatot meg oldani?


1, Mekkora munkát végez az áramforrás 20 C töltés mozgatása közben, ha a feszültség 100 V?


2, Soros kapcsolásunk van. Sorban kapcsolunk 2 zsebizzót. Az első első zsebizzón 5A áram folyik át. Az első zsebizzón 2,5V a másodikon 3,5V feszültség halad át! Mekkora az áramkör feszültsége? Mekkora a második izzó, és az áramkörön áthaladó áram erőssége?


2010. jan. 4. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Kiindulhatsz a definícióból: Elektromos mezőben két pont között az elektromos feszültség (villamos feszültség) megadja, hogy mennyi munkát végez a mező egységnyi töltésen, míg a töltés az egyik pontból elmozdul a másikba. Azaz U=W/q

Ezek szerint W=Uq=100*20=2000 J


Vagy indulhatsz az áramkörökre felírt teljesítményképletből is: P=U*I

I=q/t és W=P*t, így W=t*U*q/t=u*q=100*20=2000 J


2. Soros kapcsolás esetén az áram azonos a fogyasztókon, a feszültség pedig összeadódik. Eszerint ha

U1=2,5 V

U2=3,5 V

I1=5A akkor

U=U1+U2=2,5 + 3,5 =6 V

I2=I=I1= 5A

2010. jan. 4. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm (:
2010. jan. 4. 19:12