Hogy kell ezt a példát megoldani?


Le tudná valaki vezetni nekem, hogy hogyan kell megcsinálni? Függvény határérték a feladat.


[link]



2014. jún. 20. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, hogy mit tudsz matematikából, mit nem tudsz a feladatból. Ezeket kellene szerintem végig-gondolni:

[link]

Sok hasonló feladatot találsz itt kidolgozva:

[link]

2014. jún. 20. 16:21
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sokat :( Évekkel ezelőtt érettségiztem és most elkezdtem egy főiskolát, ahol van analízis óránk.

Köszönöm a gyors választ, de nem jutottam sokkal előrébb, mert nem tudom, hogy kéne hozzáfognom a feladathoz. Le tudnád írni nekem a lépéseket?

2014. jún. 20. 18:03
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Egyszerűsíts x^2-tel. Ezután a határérték összefüggéseit alkalmazd:

\lim a = A; \lim b = B, A,B\in\mathbb{R}, B\neq0.

\lim \frac{a}{b}=\frac{A}{B}

\lim ab = AB

\lim a+b = A+B

A bizonyításuk eléggé egyszerűcske, nem részletezném.

2014. jún. 21. 08:47