Le tudná valaki vezetni nekem, hogy hogyan kell megcsinálni? Függvény határérték a feladat.
2014. jún. 20. 14:35
1/3 anonim válasza:
2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sokat :( Évekkel ezelőtt érettségiztem és most elkezdtem egy főiskolát, ahol van analízis óránk.
Köszönöm a gyors választ, de nem jutottam sokkal előrébb, mert nem tudom, hogy kéne hozzáfognom a feladathoz. Le tudnád írni nekem a lépéseket?
2014. jún. 20. 18:03
3/3 Tom Benko válasza:
Egyszerűsíts x^2-tel. Ezután a határérték összefüggéseit alkalmazd:
\lim a = A; \lim b = B, A,B\in\mathbb{R}, B\neq0.
\lim \frac{a}{b}=\frac{A}{B}
\lim ab = AB
\lim a+b = A+B
A bizonyításuk eléggé egyszerűcske, nem részletezném.