Valaki mondana példát mozgási, belső és rugalmas energiára?


2014. jún. 1. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

- Egy 'm' tömegű és 'v' sebességű test (mozgásban lévő) energiája: E(mozg)=1/2*m*v^2


-Rugalmas energia esetén, például egy sportoló edzés közben egy rugón alapuló géppel gyakorol. Ekkor munkát végez, amit a rugó energiaként tárol. Ennek képlete: E(rug)=1/2*D*x^2, ahol D=rugóállandó x=méretváltozás méterben.


-A belső energia egy zárt rendszer teljes energiamennyiségét jelenti. A képlete ennek megfelelően igen változó. Talán ez a legbonyolultabb a három közül, ezért nem is szeretném részletezni, mert elég sok idő lenne. Ha utána szeretnél olvasni, ajánlom a wikipédiát.


Remélem segítettem.

2014. jún. 1. 19:54
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:)
2014. jún. 1. 21:09