A százalékot hogyan is kell kiszámítani pontosan?


2014. jún. 13. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
érték/alap*100
2014. jún. 13. 16:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy megszorzod az összeget a százaléknak a számával úgy hogy a tizedesjegyet eltolod benne kettővel balra pl: valaminek a 56%-a akkor 0,56-al szorzod, ha 156%-a akkor 1,56-al szorzod. Vagy elosztod az összeget 100-al és megszorzod a százaléknak a számával. pl 1000nek a 56%-a= 1000/100=10 és 10x56=560
2014. jún. 13. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne képleteket jegyezz meg, hanem azt, hogy a „százalék” szó azt jelenti, hogy „századrészt”, és innen józan paraszti ésszel ki tudod találni a dolgokat.


Például hány százalékkal nőtt az, ami eredetileg 79-volt, és utána 84 lett?

A 79 hány századrészével nagyobb a 84 a 79-nél?

79 egy századrésze 0,79, 84 a 79-nél 5-tel nagyobb, 5 az pedig 5/0,79-szerese a 0,79-nek.

2014. jún. 13. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Kiszámolod az egy százalékot, és visszaszorzod.


Egy százaléka 78-nak pl.:

78/100=0,78


56%-a 78-nak:

0,78*56=43,68.


Remélem segítettem!

2014. jún. 14. 03:26
 5/9 terményes válasza:
... hasznos amit írtok. Megírnátok aztis, hogyan számoljuk ki az összeget, ha ismerjük a százalák értéket, és a százalék lábat ?
2014. jún. 14. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem erre mondják hogy alapaműveltség? Azért az elég durva ha valaki ezzel nincs tisztában. :)
2014. jún. 15. 03:54
 7/9 anonim válasza:

5. válaszolónak:


A fenti példánál maradva, miszerint az 56%-a 78-nak:

0,78*56=43,68.

Százalékalap: 78

Százalékláb: 56%

Százalékérték: 43,68


Nos, ha csak a Százaléklábat és a Százalékértéket ismerjük, akkor a Százalékalapot úgy kapjuk meg, a Százalékértéket osztjuk a Százaléklábbal és szorozzuk százzal.

Számokkal:

43,68 / 56 % = 0,78

0,78 * 100 = 78

2014. jún. 15. 09:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz %-ot számítani,akkor feltételezem,hogy általános iskolás vagy,de ha már régen tanultad és most jársz estire,akkor is nagyon hasznos az alábbi gyakorlati matematikai könyv,vagy inkább nevezném füzetnek.Az a címe,hogy;Jól felkészültem-e? Gyakorlati matematika általános iskolások számára,s megválaszthatod,hogy hányadikosat akarsz venni,mert minden osztályból van ötödiktől nyolcadikig.Antikváriumban 1200 Ft körül van.Drágának tűnik,de aki megveszi,azzal csodát tesz,ezt tapasztalatból állítom.Mert én tök hülye voltam matekból,az osztály zöme értette ahogyan a tanár magyaráz,én nem,mindig egyest kaptam,de legjobb esetben is kettest,az volt a ritka.Aztán anyám megvette ezt a segédanyagot,na ettől kezdve felugrott a matekjegyem 4-re,nem csak a tanárok,de még az osztálytársak is meghökkentek,azt hitték,előtte csak lusta voltam,pedig hülye voltam matekból.Egyszerűen,könnyen érthetően magyaráz,levezeti a példákat,a matek könyv hozzá képest egy nagy nulla!
2014. jún. 15. 16:15
 9/9 Tikamikaaa válasza:

a- alap

p- sz. láb

e- sz. érték


a= e/p*100

p= e/a*100

e= a*p/100 vagy a/100*p

Remélem ez így érthető:"D

2014. jún. 19. 15:51