Hogy lehet kiszámítani? (matek)


Ha x+y+z=a

x^2+y^2+z^2=b^2

x^3+y^3+z^3=c^3, akkor mennyi lesz az x*y*z?


2014. jún. 5. 18:27
 1/2 bongolo ***** válasza:

(x+y+z)² = x² + y² + z² + 2xy + 2xz + 2yz

Vagyis (a²-b²)/2 = xy + xz + yz


(x+y+z)³ = x³ + y³ + z³ +

       + 3x²y + 3x²z + 3y²x

       + 3y²z + 3z²x + 3z²y

       + 6xyz

Vagyis (a³-c³) = 3(.....) + 6xyz


Na most (xy + xz + yz)(x+y+z) =

      = x²y + x²z + y²x +

      + y²z + z²x + z²y +

      + 3xyz


A befejezést már rád bízom.

2014. jún. 5. 23:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 6. 07:22