Ha x+y+z=a
x^2+y^2+z^2=b^2
x^3+y^3+z^3=c^3, akkor mennyi lesz az x*y*z?
2014. jún. 5. 18:27
1/2 bongolo válasza:
(x+y+z)² = x² + y² + z² + 2xy + 2xz + 2yz
Vagyis (a²-b²)/2 = xy + xz + yz
(x+y+z)³ = x³ + y³ + z³ +
+ 3x²y + 3x²z + 3y²x
+ 3y²z + 3z²x + 3z²y
+ 6xyz
Vagyis (a³-c³) = 3(.....) + 6xyz
Na most (xy + xz + yz)(x+y+z) =
= x²y + x²z + y²x +
+ y²z + z²x + z²y +
+ 3xyz
A befejezést már rád bízom.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 6. 07:22