2012. febr. 13. 17:28
1/4 anonim válasza:
Legyen a keresett szám ß.
ß-val osztani olyan, mint reciprokával (1/ß) szorozni.
Tehát felirható a következő egyenlőség:
(1/4)*(1/ß)=15/16
Ez egy egyenlet, meg kell oldani; szorozzuk mindkét oldalt 4-el, így az
1/ß=15/4 összefüggéshez jutunk.
Majd mindkét oldal reciprokát véve a
ß=4/15 végeredményt kapjuk.
2/4 Kinga néni válasza:
ha arra vagy kívácsi, mivewl osszuk el a 10-et, h 2-t kapjunk, mit csinálsz? elosztod a 10-et 2-vel, mivel 2*5=10
b/x=a, x=? =› b=a*x, x=b/a
most is: (1/4)/(15/16)=(1/4)*(16/15)=4/15
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!
2012. febr. 13. 18:23
4/4 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm Kinga néni
2012. febr. 13. 18:24