A matek házimban kérnék segítséget. Most a törteknél tartunk és ez a feladat:1/4--:? -->15/16 Az lenne a kérésem, hogy lehet kiszámítani azt, hogy mennyivel kell az 1/4-et osztani, hogy 15/16-od legyen?

2012. febr. 13. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyen a keresett szám ß.


ß-val osztani olyan, mint reciprokával (1/ß) szorozni.


Tehát felirható a következő egyenlőség:


(1/4)*(1/ß)=15/16


Ez egy egyenlet, meg kell oldani; szorozzuk mindkét oldalt 4-el, így az


1/ß=15/4 összefüggéshez jutunk.


Majd mindkét oldal reciprokát véve a


ß=4/15 végeredményt kapjuk.

2012. febr. 13. 18:16
 2/4 Kinga néni ***** válasza:

ha arra vagy kívácsi, mivewl osszuk el a 10-et, h 2-t kapjunk, mit csinálsz? elosztod a 10-et 2-vel, mivel 2*5=10


b/x=a, x=? =› b=a*x, x=b/a


most is: (1/4)/(15/16)=(1/4)*(16/15)=4/15

2012. febr. 13. 18:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!
2012. febr. 13. 18:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm Kinga néni
2012. febr. 13. 18:24