A differenciálegyenletnek mi a megoldása?

[link]

2014. jún. 13. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. jún. 13. 15:42
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi de letudnád nekem vezetni?
2014. jún. 13. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:

le tudnám :P


átrendezed

x'=(1+x^2)/t

x'/(1+x^2)=1/t


integrálod

integráljel 1/(1+x^2) dx=integráljel 1/t dt


arctg(x)=ln(t)+c


azaz

x=tg(ln(t)+c)

2014. jún. 13. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jún. 13. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
szívesen! :D végre valami hasznát is vettem annak, hogy megtanultam :D
2014. jún. 13. 16:44
 6/6 bongolo ***** válasza:

Tök jó a levezetés. Én még ezt hozzátenném az "Integrálod" sor után:


      ∫ x'/(1+x ²) dt = ∫ 1/t dt

      és mivel x'·dt = dx


és itt jön amit már odaírtál, a bal oldalon dx-es integrállal.


De lehet, hogy ez a kérdezőnek egyértelmű volt, akkor bocs a fontoskodásért...

2014. jún. 13. 23:21