(a+2)^2-3(a+1)(a-1)
Ebből csak a 2-es szám van a négyzeten!
2014. jún. 7. 01:17
1/2 anonim válasza:
(a+2)^2 - 3(a+1)(a-1) =
= a^2 + 4a + 4 - 3(a^2-1) =
= a^2 + 4a + 4 - 3a^2 + 3 =
= -2a^2 + 4a + 7
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. jún. 7. 15:04