Számítsd ki az ABC háromszög AC oldalának hosszát, ha az AB = 10, BC = 15 és B szög = 60°?

2014. jún. 5. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Koszinusztétel kell.


AC^2 = AB^2 + BC^2 - 2*AB*BC*cos60°


AC^2 = 100 + 225 - 2*10*15*0,5 = 325 - 150 = 175


AC > 0


AC = gyök(175) = ...

2014. jún. 5. 19:17
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. jún. 5. 19:35
 3/3 anonim válasza:
Ezt milyen iskolában tanítják? (Bocs az off-ért)
2014. jún. 7. 16:17