Háromszög: a oldal: 8 cm b oldal: 6 cm alfa szög: 70° Mekkora a béta szög?

levezetésre is szükségem lenne :)

#matematika;házifeladat;szögek;hárömszög
2014. máj. 27. 17:10
 1/1 qqcska123 ***** válasza:

Szinusz-tételt felírva:


sin Beta/sin Alfa = b / a


Átrendezve: sin Beta = (b/a)*sin Alfa


Behelyettesítve: sin Beta = (6/8)*sin 70.

Kiszámolva: sin Beta = 0,704969

Innen: Beta = 44,81 fok.

2014. máj. 27. 22:47