levezetésre is szükségem lenne :)#matematika;házifeladat;szögek;hárömszög
2014. máj. 27. 17:10
1/1 qqcska123 válasza:
Szinusz-tételt felírva:
sin Beta/sin Alfa = b / a
Átrendezve: sin Beta = (b/a)*sin Alfa
Behelyettesítve: sin Beta = (6/8)*sin 70.
Kiszámolva: sin Beta = 0,704969
Innen: Beta = 44,81 fok.