Felnagyítottunk egy háromszöget, amelynek oldalai a=60 dm, b=40 dm és c=25 dm. A nagyításban az "a" oldalnak megfelelő a' oldal 84 dm hosszúságú lett. Mekkora lett a másik két oldal a nagyításban?

A segítséget előre is köszönöm!

2014. máj. 25. 11:35
 1/3 anonim válasza:
mit akar jelenteni a dm?
2014. máj. 25. 11:51
 2/3 A kérdező kommentje:
dm=deciméter
2014. máj. 25. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:

a', b', c'


A hasonlóság aránya a/a' = 84/60 = 7/5.


b' = 40*7/5 = ...


c' = 25*7/5 = ...

2014. máj. 25. 12:18