Itt gy fizika feladat. Valaki letudná nekem vezetni?

Határozza meg a 100 m/s nagyságú sebességgel elhajított test első 4 s alatti elmozdulásának a nagyságát, ha a kezdősebesség a vízszintessel 53,13°-os emelkedési szöget zár be!

2014. jún. 3. 13:29
 1/4 A kérdező kommentje:
240m a helyes válasz?
2014. jún. 3. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Ferde hajítás kinematikai jellemzői cím alatt nézd meg az elmozdulás részt. A képletbe kell a kezdősebesség(100m/s), az idő(4s) és az emelkedési szög(53.13°). Minden adott.

2014. jún. 3. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Rossz linket írtam, bocsi. Tessék:

[link]

2014. jún. 3. 13:43
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

\Delta s_x=v\cos\alpha \Delta t

\Delta s_y=-\frac{g(\Delta t)^2}{2}+v\sin\alpha\Delta t

\Delta s = \sqrt{s_x^2+s_y^2}

Legalább helyettesíts be!

2014. jún. 4. 09:43