Határozza meg a 100 m/s nagyságú sebességgel elhajított test első 4 s alatti elmozdulásának a nagyságát, ha a kezdősebesség a vízszintessel 53,13°-os emelkedési szöget zár be!2014. jún. 3. 13:29
1/4 A kérdező kommentje:
240m a helyes válasz?
2014. jún. 3. 13:42
2/4 anonim válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Ferde hajítás kinematikai jellemzői cím alatt nézd meg az elmozdulás részt. A képletbe kell a kezdősebesség(100m/s), az idő(4s) és az emelkedési szög(53.13°). Minden adott.
3/4 anonim válasza:
Rossz linket írtam, bocsi. Tessék:
4/4 Tom Benko válasza:
\Delta s_x=v\cos\alpha \Delta t
\Delta s_y=-\frac{g(\Delta t)^2}{2}+v\sin\alpha\Delta t
\Delta s = \sqrt{s_x^2+s_y^2}
Legalább helyettesíts be!