90 km/h sebességü 800 kg tömegü autó egyenletesen fékezve 25m úton áll meg.Mekkora a surlodásierő teljesítménye?2014. máj. 26. 15:13
1/1 anonim válasza:
v=90 kmph =25 mps
m=800kg
s=25m
P=?
s=at2/2
s=v/t * t2 / 2
behelyettesítve:
25=25/t*t2/2
50=25/t*t2
50t=25t2 /osztunk t-vel
50=25t
2=t
rendezve: 2=t
2 s alatt áll meg az autó
s=at2/2
25=a 2*2 /2
25=4a/2
50=4a
12,5=a
12,5 m/s2 a lassulás
F=m*a
F=800*12,5
F=10000 N
W=F*s=10000*25=250000 Joule
P=W/t=250000/2=125000 Watt= 125 kW
Ha valami nem jó akkor javítsatok ki! :))