90 km/h sebességü 800 kg tömegü autó egyenletesen fékezve 25m úton áll meg.Mekkora a surlodásierő teljesítménye?

2014. máj. 26. 15:13
 1/1 anonim válasza:

v=90 kmph =25 mps

m=800kg

s=25m

P=?


s=at2/2



s=v/t * t2 / 2


behelyettesítve:

25=25/t*t2/2

50=25/t*t2

50t=25t2 /osztunk t-vel

50=25t

2=t


rendezve: 2=t

2 s alatt áll meg az autó


s=at2/2

25=a 2*2 /2

25=4a/2

50=4a

12,5=a


12,5 m/s2 a lassulás


F=m*a

F=800*12,5

F=10000 N


W=F*s=10000*25=250000 Joule


P=W/t=250000/2=125000 Watt= 125 kW


Ha valami nem jó akkor javítsatok ki! :))

2014. máj. 27. 21:50