Fizika házifeladattomal van a gond,? Nem nehéz csak nem tudom melyik képletet használjam. Elöre köszi a segítséget

az auto 2 m/s halad, az út hossza 0,6 km. mennyi lenne az idő ha az autó gyorsulása 2m/s lenne ???

2014. máj. 25. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

s = v0*t + (a/2)*t^2

Ebben csak az idő az ismeretlen, meg kell oldanod a másodfokú egyenletet. A képlet amúgy BIZTOS, hogy szerepel a tankönyvedben.

2014. máj. 25. 20:55
 2/6 A kérdező kommentje:
és nem tudod hogyan kell kiszámolni ?
2014. máj. 25. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:

600 = 2*t + (2/2)*t^2

600 = 2*t + t^2

t^2 + 2*t - 600 = 0


Itt van a másodfokú egyenlet, a megoldóképlettel megoldod. De nehogy azt mondd, hogy azt sem ismered/tudod, mert menten a falnak megyek!

2014. máj. 25. 21:10
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi ismerem, idáig is eljutottam csak elszámoltam magam es nagy badarságok jöttek ki, KÖSZÖNÖM
2014. máj. 25. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg két különböző eredmény jön ki t-re, mégpedig az egyik negatív, a másik pozitív. Negatív időről ugye nem beszélhetünk, a másik lesz a megoldás...
2014. máj. 25. 21:35
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, igen erre rajöttem. nekem az egyenletem volt rossz, de hála nekd minden rendben van :D
2014. máj. 25. 21:36