az auto 2 m/s halad, az út hossza 0,6 km. mennyi lenne az idő ha az autó gyorsulása 2m/s lenne ???2014. máj. 25. 20:34
1/6 anonim válasza:
s = v0*t + (a/2)*t^2
Ebben csak az idő az ismeretlen, meg kell oldanod a másodfokú egyenletet. A képlet amúgy BIZTOS, hogy szerepel a tankönyvedben.
2/6 A kérdező kommentje:
és nem tudod hogyan kell kiszámolni ?
2014. máj. 25. 21:02
3/6 anonim válasza:
600 = 2*t + (2/2)*t^2
600 = 2*t + t^2
t^2 + 2*t - 600 = 0
Itt van a másodfokú egyenlet, a megoldóképlettel megoldod. De nehogy azt mondd, hogy azt sem ismered/tudod, mert menten a falnak megyek!
4/6 A kérdező kommentje:
köszi ismerem, idáig is eljutottam csak elszámoltam magam es nagy badarságok jöttek ki, KÖSZÖNÖM
2014. máj. 25. 21:22
5/6 anonim válasza:
Valószínűleg két különböző eredmény jön ki t-re, mégpedig az egyik negatív, a másik pozitív. Negatív időről ugye nem beszélhetünk, a másik lesz a megoldás...
6/6 A kérdező kommentje:
igen, igen erre rajöttem. nekem az egyenletem volt rossz, de hála nekd minden rendben van :D
2014. máj. 25. 21:36