Oldja meg az egyenletrendszert!
4x - 5y = a
3x - 4y = b
x=? y=?
eszt egy oldalon kell kitöltenem. csak x és y értéket lehet beírni eredményként
2013. dec. 14. 16:34
2/3 anonim válasza:
Ugyanúgy, mintha szám lenne a és b helyén; egyszerűbb az azonos együtthatók módszerét használni, de kifejezéssel is megoldható:
4x-5y=a
3x-4y=b
Az első egyenletet szorozzuk 3-mal, a másodikat 4-gyel:
12x-15y=3a
12x-16y=4b
Az első egyenletből vonjuk ki a másikat, ekkor kapjuk, hogy
y=3a-4b, ez lesz y értéke.
Most szorozzunk úgy, hogy a két egyenletben y együtthatója legyen azonos; az elsőt szorozzuk 4-gyel, a másodikat 5-tel:
16x-20y=4a
15x-20y=5b
Az első egyenletből a másodikat kivonva
x=4a-5b értéket kapjuk.
3/3 anonim válasza:
Már az egyetemekre is eljutott az 'eszt' szó? Borzasztó!