Eszt az egyenletrendszert kaptam az egyetemen, gond csak az hogy ha nincs feltétel szabva a, b re akkor hogyan lehet eszt megoldani?


Oldja meg az egyenletrendszert!

4x - 5y = a

3x - 4y = b


x=? y=?


eszt egy oldalon kell kitöltenem. csak x és y értéket lehet beírni eredményként


2013. dec. 14. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
EGYETEM?
2013. dec. 14. 16:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mintha szám lenne a és b helyén; egyszerűbb az azonos együtthatók módszerét használni, de kifejezéssel is megoldható:


4x-5y=a

3x-4y=b


Az első egyenletet szorozzuk 3-mal, a másodikat 4-gyel:


12x-15y=3a

12x-16y=4b


Az első egyenletből vonjuk ki a másikat, ekkor kapjuk, hogy


y=3a-4b, ez lesz y értéke.


Most szorozzunk úgy, hogy a két egyenletben y együtthatója legyen azonos; az elsőt szorozzuk 4-gyel, a másodikat 5-tel:


16x-20y=4a

15x-20y=5b


Az első egyenletből a másodikat kivonva


x=4a-5b értéket kapjuk.

2013. dec. 14. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Már az egyetemekre is eljutott az 'eszt' szó? Borzasztó!
2013. dec. 14. 18:09