Hogyan tudom megoldani az ilyen típusú feladatokat?

[link]
2014. máj. 17. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Hányadikos vagy?
2014. máj. 17. 13:35
 2/6 anonim ***** válasza:

x tengely metszet 2

y tengely metszet -3


x/2 + y/(-3) = 1


3x - 2y = 6


2y = 3x - 6


y = 3/2 x - 3


m = 3/2

b = -3

2014. máj. 17. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól értem a kérdés, hogy hogy írod föl egy egyenes egyenletét?


1.) m meghatározása:

A meredekség: m = ∆y /∆x.

Itt szép, egész számok lesznek, tehát keresel két olyan pontot, ahol az egyenes pont metszi a rácspontot. Pl. a (2,0) és a (4,3) pontok pont megfelelőek.

Ekkor ∆y = 3, ∆x = 2. Ebből a meredekség: 3/2 = 1,5. (Kettőt lépünk balra, hármat föl, ha így jobban tetszik.)


2.) b meghatározása

Ahol az egyenes elmetszi az y tengelyt, itt (-3).


Tehát az egyenes egyenlete:

y = 1,5*x -3

2014. máj. 17. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Hát, ezt nem biztos, hogy megérti, azért kérdezem, hogy hányadikos...


Csináld így: tudjuk, hogy az y-tengelyt -3-ban metszi, vagyis ha x=0, akkor y=-3. Helyettesítsünk be a megadott képletbe:


-3=m*0+b, vagyis -3=b.


Azt is tudjuk, hogy az x-tengelyt 2-ben metszi, ekkor y=0, de már azt tudjuk, hogy b=-3:


0=m*2-3 /+3

3=m*2 /:2

3/2=m, így már felírható az egyenlet: y=(3/2)x-3.

2014. máj. 17. 13:45
 5/6 A kérdező kommentje:
közbe rájöttem én is csak a képlet értelmezésével volt gondom, azért köszönöm mindenkinek
2014. máj. 17. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell lepontozni a válaszokat?
2014. máj. 17. 20:15