Például,ha az van a feladatban,hogy nátrium és klór reakciója során 88 g nátrium-klorid keletkezett.Mennyi klór és mennyi nátrium szükséges ehhez?2014. márc. 30. 14:59
1/1 anonim válasza:
NaCl moláris tömege: 58,44 g/mol
Na atomtömege: 22,989769 g/mol
Cl atomtömege: 35,453 g/mol
Na + Cl = NaCl
22,989769 + 35,453 = 58,442769
88/58,442769 = 1,505747
Na: 22,989769*1,505747 = 34,616776 g
Cl: 35,453*1,505747 = 53,383248 g
Lehet, hogy nem is jó.