Hogy kell megoldani az ilyen típusú kémia feladatokat?

Például,ha az van a feladatban,hogy nátrium és klór reakciója során 88 g nátrium-klorid keletkezett.Mennyi klór és mennyi nátrium szükséges ehhez?

2014. márc. 30. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

NaCl moláris tömege: 58,44 g/mol

Na atomtömege: 22,989769 g/mol

Cl atomtömege: 35,453 g/mol


Na + Cl = NaCl


22,989769 + 35,453 = 58,442769


88/58,442769 = 1,505747


Na: 22,989769*1,505747 = 34,616776 g


Cl: 35,453*1,505747 = 53,383248 g


Lehet, hogy nem is jó.

2014. márc. 30. 15:35