2014. máj. 15. 15:02
1/5 anonim válasza:
szorzattá alakítva
(a-1)(a^2+a-2)=0
igy:
a-1=0
és az
a^2+a-2=0
kell megoldani
2/5 A kérdező kommentje:
És hogyan alakítsam szorzattá?
2014. máj. 15. 15:52
3/5 anonim válasza:
Ránézésre látható hogy az 1 az gyöke a polinomnak.
tehát a gyöktényezős alakban (a-1)(valami) fog szerepelni.
A másik alakját pedig polinom osztással lehet megoldani.
Én igy csináltam, lehet hogy van rá más megoldás is.
4/5 anonim válasza:
a³ - 3a + 2
a³ - a - 2a + 2
a(a²-1) - 2(a-1)
a(a-1)(a+1) - 2(a-1)
(a-1)[a(a+1) - 2]
(a-1)(a²+a- 2)
5/5 anonim válasza:
Még lehet egyszerűsíteni
(a - 1)(a² + a - 2) = 0
A második zárójelben levő egyenlet gyökei
a1 = 1
a2 = -2
ezért írható
a² + a - 2 = (a - 1)(a + 2)
így végső forma
(a - 1)²(a + 2) = 0