Hogyan lehet a legegyszerűbben megoldani ezt a harmadfokú egyenletet? A^3-3A+2 = 0

2014. máj. 15. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

szorzattá alakítva

(a-1)(a^2+a-2)=0

igy:

a-1=0

és az

a^2+a-2=0

kell megoldani

2014. máj. 15. 15:33
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogyan alakítsam szorzattá?
2014. máj. 15. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Ránézésre látható hogy az 1 az gyöke a polinomnak.

tehát a gyöktényezős alakban (a-1)(valami) fog szerepelni.

A másik alakját pedig polinom osztással lehet megoldani.


Én igy csináltam, lehet hogy van rá más megoldás is.

2014. máj. 15. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a³ - 3a + 2


a³ - a - 2a + 2


a(a²-1) - 2(a-1)


a(a-1)(a+1) - 2(a-1)


(a-1)[a(a+1) - 2]


(a-1)(a²+a- 2)

2014. máj. 15. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Még lehet egyszerűsíteni


(a - 1)(a² + a - 2) = 0

A második zárójelben levő egyenlet gyökei

a1 = 1

a2 = -2

ezért írható

a² + a - 2 = (a - 1)(a + 2)

így végső forma

(a - 1)²(a + 2) = 0

2014. máj. 15. 20:08