holnap dogát írunk, ezt nem értem egyedül... az ilyen trapézos feladatokat. kérlek segítsetek2013. máj. 13. 20:22
1/2 BKRS válasza:
Az ilyen trapézos feladatok alapötlete, hogy ábrát rajzolsz, majd a rövidebbik alap végeinél behúzod a magasságot.
Ez a magasság levág egy háromszöget.
HA egyenlő szárú vagy körbe írható a atrapéz akkor a két háromszög egybevágó.
Ha derékszögű a trapéz akkor a magasság az egyenlő az aapra merőleges oldal hosszával.
Jelen esetben ez 24 cm.
A levágott háromszögnél lemegy a 125 fokból 90 fok tehát marad a háromszögben 35 fok.
Akkor a másik szárra, jelöljük mondjuk c-vel:
18/c = cos(35
vagyis c = 18/cos(35)
A háromszög harmadik oldalára, jelöljük mondjuk a-val:
a/c = sin(35)
a=c*sin(35)
A megadottal szembeni alap az meg 18+a hosszúságú (nézz az ábrádra)
2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem valamit összekevertél, mert az alap 24cm, és nem a szár. Vélemény?
2013. máj. 13. 20:37