x/Y+2=3/Y
3X-Y=2
a "/" jel a tört vonal helyett van.
2014. máj. 14. 19:08
1/4 anonim válasza:
A második egyenletből egyenletrendezés útján kapjuk, hogy 3X-2=Y, ezt beírjuk Y helyére az első egyenletben. Innen már mennie kell.
2/4 anonim válasza:
a második egyenletből kifejezed y-t és visszaírod az elsőbe:
3x-y=2
3x-2 =y
x/(3x-2) +2 =3 /(3x-2)
ezután egyoldalra rendezed az azonos nevezőket, azokat összeadod:
x/(3x-2) -3/(3x-2) =-2
(x-3)/ (3x-2) =-2
aztán szorzol a nevezővel a 3x-2-vel ha 3x-2nem egyenlő nulla, mert ha nulla lenne értelmetlen lenne.
x-3=-2( 3x-2)
x-3=-6x+4
-7=-7x
x=-1 ezt az x-et visszaírod mondjuk a második egyenletbe:
3(-1) -y= 2
-3-y=2
-y=5
y=-5
3/4 anonim válasza:
Fussál neki még egyszer, legközelebb biztos jobban sikerül.
4/4 anonim válasza:
Az utolsó megjegyzés az utolsó válaszolónak szól. :-)