Hogyan kell megoldani ezeket aze gyenleteket? Fontos


x/Y+2=3/Y


3X-Y=2


a "/" jel a tört vonal helyett van.


2014. máj. 14. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A második egyenletből egyenletrendezés útján kapjuk, hogy 3X-2=Y, ezt beírjuk Y helyére az első egyenletben. Innen már mennie kell.
2014. máj. 14. 19:16
 2/4 anonim válasza:

a második egyenletből kifejezed y-t és visszaírod az elsőbe:

3x-y=2

3x-2 =y

x/(3x-2) +2 =3 /(3x-2)

ezután egyoldalra rendezed az azonos nevezőket, azokat összeadod:

x/(3x-2) -3/(3x-2) =-2

(x-3)/ (3x-2) =-2

aztán szorzol a nevezővel a 3x-2-vel ha 3x-2nem egyenlő nulla, mert ha nulla lenne értelmetlen lenne.

x-3=-2( 3x-2)

x-3=-6x+4

-7=-7x

x=-1 ezt az x-et visszaírod mondjuk a második egyenletbe:

3(-1) -y= 2

-3-y=2

-y=5

y=-5

2014. máj. 14. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Fussál neki még egyszer, legközelebb biztos jobban sikerül.
2014. máj. 14. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó megjegyzés az utolsó válaszolónak szól. :-)
2014. máj. 14. 21:24