Végez el az összevonásokat!Mennyi a kifejezéske értéke, ha x=4; y=2?
2-y²-2xy-y²-4-0,5xy+y²
4x+2xy-3xy+2x-2xy+6x
2014. máj. 7. 14:57
1/3 anonim válasza:
Talán könnyebben megoldod, ha aláhúzod eltérő módon az azonos alakokat. Például az y^2 azt egyenes vonallal, az xy-t hullámossal.
2-y²-2xy-y²-4-0,5xy+y² = -y^2-2,5y-2
4x+2xy-3xy+2x-2xy+6x = 12x-3xy
behelyettesítéssel megoldod
-P-
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az a helyzet hogy az elkülönítést már megcsináltam, viszont nem tudom, hogy pl. az xy helyére hogyan kéne beírni, hogy az most szorzás lenne?
2014. máj. 7. 16:57
3/3 anonim válasza:
Az xy az szorzást jelent (x*y), viszont mindig 'xy' alakban fogsz találkozni vele.
pl.: 5xy = 5*x*y
-P-