Elvégezné valaki az alábbi feladatokat? (algebra)


Végez el az összevonásokat!Mennyi a kifejezéske értéke, ha x=4; y=2?

2-y²-2xy-y²-4-0,5xy+y²

4x+2xy-3xy+2x-2xy+6x



2014. máj. 7. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán könnyebben megoldod, ha aláhúzod eltérő módon az azonos alakokat. Például az y^2 azt egyenes vonallal, az xy-t hullámossal.


2-y²-2xy-y²-4-0,5xy+y² = -y^2-2,5y-2

4x+2xy-3xy+2x-2xy+6x = 12x-3xy


behelyettesítéssel megoldod


-P-

2014. máj. 7. 16:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az a helyzet hogy az elkülönítést már megcsináltam, viszont nem tudom, hogy pl. az xy helyére hogyan kéne beírni, hogy az most szorzás lenne?
2014. máj. 7. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Az xy az szorzást jelent (x*y), viszont mindig 'xy' alakban fogsz találkozni vele.

pl.: 5xy = 5*x*y


-P-

2014. máj. 7. 17:13