Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?

A háromszög oldalai: a; a(gyök2); a(gyök3). Köszönöm a segítséget!
2014. máj. 5. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt van a segítség:

[link]

Ugye ez alapján minden világos? Leírnád nekem a bizonyításod?

2014. máj. 5. 19:05
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem már! A Pitagorasz-tétellel kell bizonyítani:


a=4


4^2+(4(gyök2))^2=(4(gyök3))^2


16+32=48


A két befogó négyzete megegyezik az átfogó négyzetével, így a háromszög derékszögű. A legnagyobb szöge pedig 90°.

2014. máj. 5. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:

De nem kell bele az a=4. (Lehet vele "végig-osztani")

a^2+2a^2=3a^2

2014. máj. 5. 20:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt csak azért használtam az "a" helyére hogy konkrét számmal bizonyítsak. De akkor jót írtam?
2014. máj. 5. 20:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, jót, de végtelen sok ilyen példa helyett az általános alakot célszerű felírni. (Vagy, ha konkrét számot akarsz írni, miért nem a=1 -gyet írsz. Nem könnyebb?)
2014. máj. 5. 20:27
 6/7 A kérdező kommentje:
De igen, csak ahogy megnyitottam a linkedet, rögtön egy olyan verzióval találtam szembe magam ahol az a=4 volt és ki is számoltam vele. Utána már csak átmásoltam ide ami a fejemben volt. Köszönöm a segítséget. :)
2014. máj. 5. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, máskor is.

A válaszaidból látszik, hogy neked érdemes segíteni. Én is köszönöm a szellemes feladatot, és az ügyes együttműködést.

2014. máj. 5. 20:34