A(4;8) B(1;-5) C(-2;0)2014. márc. 24. 20:19
1/6 anonim válasza:
Megoldás menete:
Kiszámítod az oldalak hosszát (a képlet alapján):
AB, AC és BC pontok távolsága
Majd koszinusztételbe behelyettesítve a fentebb kiszámolt adatokat kiszámolod a szög nagyságát.
(A legnagyobb szög a leghosszabb oldallal szemben van)
2/6 anonim válasza:
AB(-3; -13) --> c = gyök(9+169) = 12,17
AC(-6; -8) --> b = gyök(36+64) = 10
BC(-3; 5) --> a = gyök(9+25) = 5,83
c > b > a --> γ a legnagyobb
c^2 = a^2 + b^2 - 2ab*cos γ
158 = 134 - 116,6*cos γ
124 = -116,6*cos γ
cos γ = -0,9403
γ = 160,1°
Vagy ennyi, vagy nem ennyi.
3/6 A kérdező kommentje:
Köszi már világos :)
2014. márc. 24. 20:47
4/6 A kérdező kommentje:
A szöget egyébként elszámoltad szerintem, a c oldal négyzete gyök178 és így már más az egész.
2014. márc. 24. 21:01
6/6 A kérdező kommentje:
igen én is ezt kaptam :)
esetleg a köréírt körének a középpontja és a magasságpont koordinátái? :D
2014. márc. 24. 21:25