Adott a háromszög csúcsainak koordinátái. Mekkorák a háromszög oldalai és a legnagyobb szöge?

A(4;8) B(1;-5) C(-2;0)
2014. márc. 24. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Megoldás menete:

Kiszámítod az oldalak hosszát (a képlet alapján):

AB, AC és BC pontok távolsága

Majd koszinusztételbe behelyettesítve a fentebb kiszámolt adatokat kiszámolod a szög nagyságát.

(A legnagyobb szög a leghosszabb oldallal szemben van)

2014. márc. 24. 20:32
 2/6 anonim ***** válasza:

AB(-3; -13) --> c = gyök(9+169) = 12,17


AC(-6; -8) --> b = gyök(36+64) = 10


BC(-3; 5) --> a = gyök(9+25) = 5,83


c > b > a --> γ a legnagyobb


c^2 = a^2 + b^2 - 2ab*cos γ


158 = 134 - 116,6*cos γ


124 = -116,6*cos γ


cos γ = -0,9403


γ = 160,1°


Vagy ennyi, vagy nem ennyi.

2014. márc. 24. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi már világos :)
2014. márc. 24. 20:47
 4/6 A kérdező kommentje:
A szöget egyébként elszámoltad szerintem, a c oldal négyzete gyök178 és így már más az egész.
2014. márc. 24. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Így már jó?

[link]

2014. márc. 24. 21:09
 6/6 A kérdező kommentje:

igen én is ezt kaptam :)

esetleg a köréírt körének a középpontja és a magasságpont koordinátái? :D

2014. márc. 24. 21:25